Typy čtyřkolek a příslušenství

Měsíční archív: Leden 2014

Pracovní čtyřkolky

Čtyřkolky jsou opravdu skvělými pomocníky při těžkých pracích v náročných terénech, jako například v lese, na farmě a tak podobně. Se čtyřkolkami se dostanete opravdu téměř kamkoliv, přičemž si v úložném prostoru můžete vzít nějaké další vybavení a další věci, které budete potřebovat.

Výhoda čtyřkolek oproti obyčejným terénním vozidlům je zřejmá. Jedná se o to, že jsou samozřejmě o hodně lehčí a mají výhodnější rozměry. Ke čtyřkolkám se také velice často dokupují různé přívěsy, radlice, návěsy a podobné věci. Pokud má čtyřkolka opravdu veliký výkon, tak můžete nakoupit třeba vyvážečku, se kterou můžete vozit z lesa množství dřeva.

Pokud bychom se měli podívat na ceny čtyřkolek, tak ty se samozřejmě odvíjí od značky, velikosti, výkonu a dalších důležitých aspektů. Můžeme však říct, že klasickou kvalitní čtyřkolku můžete zakoupit třeba za sto dvacet tisíc korun. Pokud nechcete vyhazovat tolik peněz, tak se můžete samozřejmě také podívat do různých bazarů, kde čtyřkolku můžete sehnat se slevou.

Výrobou, prodejem a distribucí čtyřkolek se zabývá samozřejmě poměrně veliké množství různých společností, přičemž u nás se také některé nacházejí, avšak většinou patří pod větší evropský koncern. Pokud se budete chtít na nějaké čtyřkolky podívat, tak se samozřejmě můžete mrknout na oficiální stránky těchto společností nebo zajít do nějaké kamenné prodejny.

Vložil Typy čtyřkolek | Štítek , , , | Zanechat komentář

ATV čtyřkolky

Výrobců kvalitních čtyřkolek je v dnešní době poměrně veliké množství. Jednou z velice oblíbených společností je pak například společnost Goes. Jedná se vlastně o evropskou skupinu, která se specializuje na vývoj, design a distribuci skútrů, čtyřkolek a jejich příslušenství.

Pokud se podíváte na oficiální stránky tohoto obchodu, tak se můžete podívat na všechny produkty, které má společnost ve svém portfoliu. Naleznete zde samozřejmě jak čtyřkolky pro děti a pro mládež, tak také opravdu namakané čtyřkolky na závodění a těžkou práci. Jednou z velice oblíbených a dobře hodnocených čtyřkolek je zde například čtyřkolka Goes s označením 520 Forest.

Jedná se o profesionální pracovní čtyřkolku, která má pětistovkový motor. Tato čtyřkolka je vhodná zejména pro těžkou práci na farmě nebo v lese. Její hlavní předností je jednoduchost a osvědčená celková konstrukce. V dané kategorii se jedná o nejlépe hodnocenou čtyřkolku v poměru kvalita / cena. Na stránkách společnosti Goes se nachází model po prvním majiteli, který ji používal jeden rok.

Čtyřkolka má najeto zhruba jeden tisíc kilometrů a rok výroby je 2013. Čtyřkolku si můžete pořídit za cenu zhruba kolem devadesáti tisíc kroun, přičemž původní cena byla sto dvacet tisíc korun.

Vložil Typy čtyřkolek | Štítek , , , | Zanechat komentář

Radlice na čtyřkolku

Zima je nepříjemným obdobím zejména pro lidi, kteří se starají o údržbu silnic, chodníků a tak podobně. Většinou se na údržbu a odmetání sněhu využívají čtyřkolky nebo malotraktory, za které jsou zaháknuty radlice. Pro tyto stroje jsou vyráběny speciálně zkonstruované radlice, které vynikají svojí odolností, dvojitým vyztužením  a dlouhou životností.

Tyto radlice jsou vyztuženy po celé spodní hraně, mají dvě boční žebra a čtyři masivní podélná žebra. Pokud se budete chtít na nějaké takové radlice pro zimní údržbu za čtyřkolku podívat, tak se můžete v prvé řadě samozřejmě zajít podívat do nějakého lokálního kamenného obchodu. Pokud se žádný takový ve vašem okolí nenachází, můžete se mrknout samozřejmě do nějakého internetového obchodu, který se zabývá prodejem takového typu sortimentu.

Do internetového vyhledávače napište heslo jako “radlice na čtyřkolku” a vyjede vám množství odkazů na tyto internetové obchody. V České republice je jedním z takových obchodů například Vares, který se zabývá zejména prodejem zahradní techniky, jako jsou třeba zahradní traktory, robotické sekačky, válce za zahradní traktory nebo právě radlice.

Pokud bychom se měli bavit o ceně těchto radlic, tak se připravte na poměrně veliké množství peněz. Cena samozřejmě závisí zejména na velikosti, přičemž nejmenší můžete pořídit za cenu zhruba kolem sedmi tisíc korun a ty dražší za cenu zhruba kolem deseti tisíc korun.

Vložil Pracovní příslušenství | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vyvážečka za čtyřkolku

Pokud vlastníte nějakou silnější čtyřkolku, tak ji určitě můžete využít také například k vyvážená dřeva pomocí takzvané vyvážečky. Vývážečky však samozřejmě neslouží pouze k vyvážení dřeva, ale také například o přepravě trámů, tyčí, prken, trubek a tak podobně. Pojďme se nyní podívat na druhy vyvážeček, které si můžete za vaši čtyřkolku pořídit.

Pokud bychom se měli bavit o nejjednodušší vyvážečce, tak tou je klasický vozík, na které můžeme obvykle najít postranice nebo klanice. Nakládání na také vyvážečky probíhá většinou ručně. Avšak mohou být také vybaveny dalšími mechanismy, jako například naviják nebo hydraulická ruka s drápem. Na některých dražších modelech pak můžeme najít dokonce také silné brzdy a dodatečný hydraulický pohon.

Vyvážečky by měly být vybaveny opravdu kvalitním podvozkem, který zaručuje průchodnost i tím nejtěžším terénem. Také na silné a kvalitní pneumatiky by se nemělo zapomínat, neboť pokud jsou pneumatiky nekvalitní, tak v těžkém terénu dojde k jejich velice rychlému opotřebení.

Pokud se budete chtít na nějaké takové vyvážečky podívat, tak se můžete mrknout do nějakého specializovaného kamenného obchodu. Pokud se ve vašem okolí žádný takový nenachází, tak se samozřejmě podívejte do nějakého internetového obchodu, který se prodejem takového typu produktů zabývá.

Vložil Závěsy za čtyřkolku | Štítek , , , | Zanechat komentář

Kufr na čtyřkolku

Nějaký kufr na čtyřkolku budete určitě potřebovat v případech, kdy s ní jezdíte například někam pracovat nebo třeba jen na výlety. Samozřejmě kufr nepotřebujete, pokud se čtyřkolkou jezdíte pouze po závodních okruzích a tak podobně. Kufrů na čtyřkolku existuje samozřejmě poměrně veliké množství různých druhů a typů v různých cenových relacích.

Kufr se dá pořídit jak na zadní stranu, tak také na stranu přední, pokud potřebujete více úložného prostoru. V prvé řadě se dělají kufry a batohy na čtyřkolku látkové, které jsou samozřejmě levnější. Stále jsou však dělány opravdu z kvalitního materiálu, které je samozřejmě nepromokavý. Více časté jsou pak však kufry na čtyřkolku plastové, které jsou taktéž dělány opravdu kvalitní.

Avšak zde se musíte připravit na to, že za tento produkt zaplatíte poměrně veliké množství peněz. Mezi velice oblíbený produkt patří například kufr na čtyřkolku s označení Kimpex Techno. Tento kufr vyniká opravdu moderním designem, je samozřejmě uzamykatelný, má vzadu světla a také dokonce polstrované sedadlo pro dalšího spolujezdce.

Jedná se o opravdu masivní konstrukci, takže se určitě nemusíte bát, že by se sedadlo nějak ulomilo nebo poničilo. Hmotnost celého kufr je osmnáct kilogramů, přičemž se vyrábí jako univerzální, takže je vhodný pro naprostou většinu čtyřkolek.

Vložil Příslušenství k čtyřkolkám | Štítek , , , | Zanechat komentář

Půjčovna čtyřkolek

Půjčením čtyřkolky si můžete se svými kamarády nebo třeba s partnerkou udělat opravdu krásný a zajímavý víkend, na který jen tak nezapomenete. Půjčováním čtyřkolek se zabývá v dnešní době opravdu poměrně veliké množství společností. Velice často jsou také na slevomatech prodávány různé slevové kupony a vouchery, pomocí kterých můžete ušetřit opravdu pěkné peníze při půjčení čtyřkolky.

Pokud tedy uvažujete o zapůjčení, tak se určitě nejdříve mrkněte na tyto slevové servery. Pokud se chcete podívat, jestli existuje nějaké společnosti, které čtyřkolky půjčují, ve vašem okolí, tak jednoduše zadejte do internetového vyhledávače heslo jako třeba “půjčovna čtyřkolek + místo vašeho bydliště.”

Mělo by vám vyjet poměrně veliké množství odkazů na společnosti, které se tímto typem služeb zabývají. Pokud bychom se měli bavit například o brněnsku, tak zde existuje společnost, kterou naleznete na internetové adrese mbctyrkolky.cz. Na oficiálních stránkách se dozvíte, že si zde můžete vypůjčit čtyřkolku TGB Blade 550 LT 4×4.

Jedná se o čtyřkolku, která je dvousedadlová a je přímo určená například pro práci v těžce dostupných oblastech, ale také třeba pro pěkné víkendové výlety ve dvou. Pokud bychom se měli bavit o ceně, tak například na jeden den stojí vypůjčení čtyřkolky dva tisíce čtyři sta korun. Samozřejmě si ji můžete vypůjčit například na hodinu, což stojí sedm set korun.

Vložil Prodej čtyřkolek | Štítek , , , | Zanechat komentář

Terénní čtyřkolky

Čtyřkolky jsou malá motorová vozidla, které jsou především určené pro ježdění v terénu. V terénu mají opravdu výbornou průchodnost, a to zejména díky malé hmotnosti a menším rozměrům, než mají například terénní automobily. Oblíbené na průchodnost jsou pak samozřejmě také terénní motocykly, avšak oproti nim mají terénní čtyřkolky také určité výhody.

Jedná se o menší náročnost pro jezdce a také o to, že na čtyřkolkách můžete přepravovat nějaký nevelký náklad. Veliké využití tedy nachází čtyřkolky například u lesní pracovníků, jako jsou dřevorubci a tak podobně. Na čtyřkolky se pro přenos nákladu dá běžně přidělat zadní a přední nosič, případně můžete připojit také přívěs.

Pokud jde o pohon kol na čtyřkolkách, tak se vyrábí nejčastěji čtyřkolky s pohonem na zadní kola nebo s pohonem na všechny čtyři kola. Jelikož jsou čtyřkolky určeny do terénu, kde není čas nijak řadit, tak postrádají velice často diferenciál, tedy převodovku. Absence diferenciálu může také dost podstatně snížit poruchovost a výrobní náklady.

Čtyřkolky mohou dokonce také na silnici, avšak pouze v takovým případě, kdy splňuje homologaci.  Některé čtyřkolky mohou na silnici dosáhnout rychlosti dokonce až 100 kilometrů za hodinu. Pokud ale budete chtít čtyřkolku na pozemních komunikacích používat, tak pro vás platí naprosto stejná pravidla jako pro každého jiného účastníka silničního provozu.

Vložil Typy čtyřkolek | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mulčovač za čtyřkolku

Pokud se někdo baví o mulčovačích, tak mnoho lidí určitě neví, o co se vůbec jedná. Není to nic složitého, jedná se totiž o speciální sekačky na trávu a porost, které se zaháknout většinou například na čtyřkolku nebo traktůrek. Mulčovače se od sebe v prvé řadě liší svou velikostí.

Ono je totiž samozřejmě rozdíl, jestli máte posekat například fotbalové hřiště nebo plochu o několika hektarech. Od velikosti mulčovačů se pak samozřejmě odvíjí také jejich cena. Pokud se budete chtít na nějaké takové sekačky podívat, tak můžete například do nějakého kamenného obchodu nebo do internetových obchodů, které se zabývají prodejem tohoto typu produktů.

Velice oblíbeným typem mulčovače je například model BCQ-120, které se dá připojit za ATV nebo právě za čtyřkolku. Jedná se o mulčovače, který je primárně určený pro veliké plochy, přičemž při práci vlastně drtí a seká vegetaci na malinkaté částečky, které se pak na povrchu nechávají a fungují jako výborné hnojivo. Můžete jej tedy používat například pro zarostlé divoké plochy, veliké travnaté plochy a tak podobně.

Sekačka má svůj vlastní benzínový pohon, přičemž v ni najdeme motor o celkových osmnácti koních fungující na bázi čtyřtaktu. Můžeme samozřejmě také nastavit výšku sekání, přičemž spodní hranice je dvacet milimetrů a vrchní hranice je dvě stě milimetrů. Tento mulčovač můžete pořídit za cenu zhruba kolem třiceti tří tisíc korun.

Vložil Závěsy za čtyřkolku | Štítek , , , | Zanechat komentář

Náhradní díly na čtyřkolky

Obchodů s náhradními díly na čtyřkolky a celkově s náhradními díly na motorové vozidla je opravdu veliké množství. Pokud se v místě vašeho bydliště nenachází žádný kamenný obchod, který se prodejem tohoto typu sortimentu zabývá, a do kterého byste mohli zavítat, tak se můžete mrknout do nějakého internetového obchodu, které se prodejem tohoto sortimentu zabývá.

Jedním z velice oblíbených internetových obchodů na českém trhu je obchod na internetové adrese quad-centrum.cz. Jestliže tedy zavítáte na internetové stránky tohoto obchodu, tak po levé straně naleznete seznam všech produktů.

Produkty jsou zde samozřejmě rozděleny do mnoha přehledných kategorií. Pro nákup si tedy stačí vybrat nějakou kategorii, poté vámi zvolený produkt a zboží si můžete ihned objednat. Pokud bychom se měli podívat na názvy jednotlivých kategorií, tak se jedná například o Baterie a nabíječky, Kola a pneumatiky, Ložiska kol, Motorové díly, Ochranné rámy, Filtry na čtyřkolky a moto, Navijáky, Oblečení a chrániče, Originální náhradní díly a spousta dalších.

Jestliže jste tedy rozhodnutí pro nějaký produkt, tak stačí nahlédnout do příslušné kategorie, kde naleznete samozřejmě také obrázek produktu a detailní popis.

Vložil Příslušenství k čtyřkolkám | Štítek , , , | Zanechat komentář

Pneumatiky na čtyřkolky

Nákup pneumatiky na čtyřkolky může být poměrně složitou záležitostí, pokud neznáte určité specifické údaje. Podívejme se tedy nyní, jaké údaje byste měli znát před tím, než se rozhodnete nakupovat na vaši čtyřkolku pneumatiky. Pokud bychom se měli bavit o terénních pneumatikách, tak ty jsou klasicky označovány třemi čísly.

Ukažme si význam těchto čísel na příkladu 25 x 8 – 12. První číslo, tedy 25, nám říká, jaká je celková výška pneumatiky, když je nahuštěná doporučeným tlakem, který udává výrobce. Celkový výška je zde tedy dvacet pět palců. Dále zde máme číslo osm, které udává samozřejmě šířku pneumatiky, opět ve stavu nahuštěném, který udává výrobce.

Šířka této pneumatiky je tedy osm palců. Posledním číslem je zde dvanáctka, která značí průměr disku, na který se bude pneumatiky nasazovat a na který je pneumatiky určena. Průměr disku je tedy 12 palců. Někteří výrobci uvádějí tyto údaje v metrickém označení.Toto si ukažme na příkladu 205/80R12. Šířka pneumatiky v milimetrech v optimálním nahuštěném stavu je zde dvě stě pět milimetrů. Dále zde máme číslo osmdesát. Jedná se o procentuální údaj, kdy se z celkové šířky pneumatiky počítá procento výšky.

Výška pneumatiky je zde tedy sto šedesát čtyři milimetrů. Dále zde máme písmenko R, což nám říká, o jaký typ pneumatiky jde. R označuje pneumatiku radiální. Posledním číslem je zde dvanáctka, která udává průměr disku v palcích.

Vložil Doplňky na čtyřkolku | Štítek , , , | Zanechat komentář