Typy čtyřkolek a příslušenství

Plachta na čtyřkolku

Čtyřkolka není samozřejmě nijak levnou záležitostí, přičemž pokud chcete, aby vám vydržela, tak se o ni musíte pečlivě starat. Jestliže pro ni nemáte vybudovaný nějaký přístřešek, tak je určitě na místě zakoupit nějakou ochrannou plachtu. Na čtyřkolky se vyrábějí speciální plachty, které jsou schopny čtyřkolku uchránit před veškerými vlivy nepříznivého počasí.

V době, kdy čtyřkolku nepoužíváte, ji tedy můžete uchovávat neustále suchou a čistou. Díky této ochraně vám také vydrží na čtyřkolce například mnohem déle plasty a tak podobně. Důležitou věcí u této ochrany je pak také to, že musíte plachtu položit vždy na suchou čtyřkolku. Plachta je totiž samozřejmě neprodyšná, takže by se voda ze čtyřkolky neměla kam vypařit a různé součástky by mohly začít korodovat a hnít.

Plachty na čtyřkolky jsou vyrobeny většinou z polyesteru, přičemž vnitřní strana je většinou pogumována. Toto všechno pak vlastně zajišťuje nepromokavost plachty. Na spodní straně ve spodním lemu se pak nachází stahovací guma, díky které můžete plachtu kolem čtyřkolky velice rychle a bezpečně obepnout. Při výběru plachty si dávejte pozor také na rozměry, které se liší.

Vaši čtyřkolku si nejprve změřte do všech stran a až poté vybírejte dle těchto rozměrů plachtu. Pokud jde o ceny takových platech, tak ty se samozřejmě liší podle rozměrů, přičemž začínají zhruba na pěti stech a končí na dvojnásobku.

Komentáře jsou uzavřeny.