Typy čtyřkolek a příslušenství

Vyvážečka za čtyřkolku

Pokud vlastníte nějakou silnější čtyřkolku, tak ji určitě můžete využít také například k vyvážená dřeva pomocí takzvané vyvážečky. Vývážečky však samozřejmě neslouží pouze k vyvážení dřeva, ale také například o přepravě trámů, tyčí, prken, trubek a tak podobně. Pojďme se nyní podívat na druhy vyvážeček, které si můžete za vaši čtyřkolku pořídit.

Pokud bychom se měli bavit o nejjednodušší vyvážečce, tak tou je klasický vozík, na které můžeme obvykle najít postranice nebo klanice. Nakládání na také vyvážečky probíhá většinou ručně. Avšak mohou být také vybaveny dalšími mechanismy, jako například naviják nebo hydraulická ruka s drápem. Na některých dražších modelech pak můžeme najít dokonce také silné brzdy a dodatečný hydraulický pohon.

Vyvážečky by měly být vybaveny opravdu kvalitním podvozkem, který zaručuje průchodnost i tím nejtěžším terénem. Také na silné a kvalitní pneumatiky by se nemělo zapomínat, neboť pokud jsou pneumatiky nekvalitní, tak v těžkém terénu dojde k jejich velice rychlému opotřebení.

Pokud se budete chtít na nějaké takové vyvážečky podívat, tak se můžete mrknout do nějakého specializovaného kamenného obchodu. Pokud se ve vašem okolí žádný takový nenachází, tak se samozřejmě podívejte do nějakého internetového obchodu, který se prodejem takového typu produktů zabývá.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Závěsy za čtyřkolku a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.